کارلوس کی روش:امکانات فراهم نشود از ایران می روم

نوشته شده توسط admin در 16 فوریه 2015

 کارلوس کی روش:امکانات فراهم نشود از ایران

کی روش

سایت تفریحی وسرگرمی زاویه : بروز ترین خبرهای ورزشی در زاویه با ما همراه  باشید در ادامه مطلب سرمربی تیم ملی ایران می گوید اگر امکانات نباشد،بازی های تدارکاتی نباشد و پاداش بازیکنان پرداخت نشود دیگر همکاری کردن چه فایده ای دارد؟

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی روش این روزها در لیسبون است. او در پرتغال، دورادور اخبار و اتفاقات تیم‌ملی را دنبال می‌کند و از طریق دستیارانش آخرین اخبار را می‌گیرد. کروش در این مدت بیکار ننشست و برنامه‌ای برای تیم‌ملی و آینده‌‌اش نوشت.

او همچنين ليستي ۴۵ نفره از بازيكنان تيم‌ملي آماده كرد و به تهران فرستاد‌؛ براي سفر اتريش و سپس سوئد. بازيكنان هم از صبح ديروز در گروه‌هاي مختلف عازم سفارت اتريش در نياوران شدند تا فرم‌هاي لازم را پر كنند. كروش براي دو بازي شيلي و سوئد قطعاً روي نيمكت ايران مي‌نشيند.

او در اين‌باره مي‌گويد: «طبق صحبت‌هايي كه با علي كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال داشتم، قرار شد در اين دو بازي كنار ايران باشم و بعد از آن…» بعد از آن، كارلوس كروش و رئيس قرار است دوباره پاي ميز مذاكره بنشينند. يعني در فروردين ماه، در حالي كه فرصت زيادي تا شروع رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني‌ باقي نمانده، تازه مذاكرات آغاز مي‌شود. كيست كه نداند اين مذاكرات هم در يكي دو جلسه به پايان نمي‌رسد. كروش پيش از ترك تهران شرايط خود را به رئيس فدراسيون فوتبال گفت و رفت و پس از بازي سوئد و شيلي نتيجه حرف‌هايش را در عمل خواهد ديد: «درباره امكانات حرف زديم و پس از اين بازي من همه چيز را بررسي مي‌كنم تا ببينم شرايط چقدر تغيير كرده است. چقدر پيشرفت حاصل شده و تيم‌ملي چه امكاناتي خواهد داشت.»

كی روش معتقد است براي ادامه همكاري بايد يكسري شرايط مهيا باشد و اين خواسته‌هاي كلي است كه او دارد: «اگر برنامه‌هاي تيم‌ملي اجرا نشود، اگر زمين نباشد، پول نباشد، بازي تداركاتي نداشته باشم، پاداش‌ها پرداخت نشود، حقوق مربيان را ندهيم و… همكاري ما چه فايده‌اي دارد؟! اگر امكانات نباشد، نمي‌توانيم ادامه دهيم.» كروش معتقد است بازي‌هاي مقدماتي جام‌جهاني‌ شرايط ويژه‌اي دارد: «مقدماتي جام‌جهاني‌ و جام ملت‌ها با هم در آميخته شده‌اند.

۱۲ تيمي كه به مرحله نهايي مقدماتي جام‌جهاني‌ مي‌روند در جام ملت‌ها هم حاضر خواهند بود. ما براي اينكه بين تيم‌هاي صعود‌كننده باشيم، بايد آماده و با تمام امكانات به رقابت‌ها برويم نه با دست خالي.» در ظاهر كارها پيش نرفته است. كفاشيان همچنان مي‌گويد پول ندارد و كارها عقب مانده است. غير از اردوي فروردين تيم‌ملي اردوي ديگري ندارد. از سويي چمن كمپ درست نشده و به نظر نمي‌رسد فعلاً كفاشيان براي افزايش امكانات تيم‌ملي كاري كند.

 

زندگی ورزشی کارلوس کی روش :

بازیگری

کیروش در دوران جوانی خود، از ۱۵ تا ۲۱ سالگی در تیم شهر محل تولد خود در نامپولای موزامبیک، باشگاه فروویاریو نامپولا، دروازه‌بان بود.پس از این که موزامبیک از پرتغال اعلام استقلال کرد و انقلاب میخک در پرتغال اتفاق افتاد، کیروش فوتبال خود را رها کرد و به پرتغال، کشور اجدادی خود مهاجرت کرد.

مربیگری

کیروش در دانشگاه صنعتی لیسبون تحصیل کرد و با مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی — گرایش فوتبال فارغ‌التحصیل شد. او مربیگری را از سال ۱۹۷۸ با سرمربیگری تیم دانشگاه محل تحصیل خود که ۲ سال به طول انجامید آغاز کرد.

در سال ۱۹۸۱ سرمربی تیم زیر ۱۳ سال باشگاه دسته‌دومی اسپورتینگ لیسبون الیویاس شد و سپس در بلننسیش مربی تیم زیر ۱۵ سال بود. در فصل ۱۹۸۴–۱۹۸۳، دستیار تیم بزرگسالان استوریل پرایا در لیگ برتر فوتبال پرتغال بود.

پس از این کیروش در سال ۱۹۸۵ با فدراسیون فوتبال پرتغال همکاری خود را آغاز کرد و در فوتبال پایه ملی مشغول به کار شد. ابتدا به مدت دو سال دستیاری تیم ملی زیر ۱۸ سال را بر عهده داشت و سپس همزمان سرمربی تیم‌های زیر ۱۶، زیر ۱۸ و زیر ۲۰ بود. از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۱، کیروش توانست سه موفقیت بزرگ با تیم‌های پایه پرتغال کسب کند، ۲ بار متوالی قهرمانی جام جهانی فوتبال جوانان با بازیکنان زیر ۲۰ سال در سال‌های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱، و یک قهرمانی جام ملت‌های اروپای نوجوانان با تیم زیر ۱۶ سال در سال ۱۹۸۹. بازیکنانی مانند لوئیس فیگو، روی کاستا و ژائو پینتو از کشف‌ها و دست‌پرورده‌های شاخص کیروش در این دوران بودند. بعداً از کیروش به عنوان «معمار نسل طلایی فوتبال پرتغال» یاد شد.قهرمانی‌های کیروش باعث شد تا او در سال ۱۹۹۰ نشان لیاقت بین‌المللی را از فدراسیون پرتغال و بالاترین درجه افتخار یک ورزشکار را از دولت پرتغال دریافت کند.

کیروش در سال ۱۹۹۱ به سرمربیگری تیم ملی فوتبال پرتغال انتخاب شد اما نتوانست تیم را به جام جهانی ۱۹۹۴ ببرد و در سال ۱۹۹۳ از مربیگری تیم کناره‌گرفت. پس از شکست در راهیابی به جام جهانی، کیروش در تلویزیون گفت «این تیم ملی پرتغال است که باید همه گندکاری‌های فدراسیون را جمع کند»، که به جمله مشهوری در این کشور تبدیل شد.

او در دو فصل ۱۹۹۵–۱۹۹۴ و ۱۹۹۶–۱۹۹۵ لیگ برتر فوتبال پرتغال، مربیگری باشگاه اسپورتینگ لیسبون را برعهده داشت و در لیگ، یک مقام سومی و یک دومی کسب کرد. تیم کیروش در جام حذفی و سوپرجام نیز یک قهرمانی به‌دست آورد تا دوران موفقی را تجربه کند.

در سال ۱۹۹۶، مربیگری نیویورک/نیوجرسی مترو استارز را از هفته نهم فصل اول ام‌ال‌اس پذیرفت.

منابع:www.90tv.ir وبسایت رسمی برنامه نود /ویکی پدیا

دیدگاه‌ها برای کارلوس کی روش:امکانات فراهم نشود از ایران می روم بسته هستند دسته‌بندی : اخبار, اخبار ورزشی ایران, بیوگرافی

دیدگاه‌ها بسته شده است.