برج ایفل بر روی خورشید + تصویر

نوشته شده توسط admin در 28 آگوست 2015
سایت تفریحی وسرگرمی زاویه » جالب ترین خبرها را در زاویه بخوانید و دنبال کنید و با ما همراه باشید در ادامه مطلب » گوران استراند چندی پیش حین تصویربرداری از خورشید در حیاط خانه‌اش در سوئد، متوجه شکل‌گیری یک جرقه با حالتی عجیب و آشنا بر روی این ستاره شد.

یک عکاس سوئدی در تصاویر جالب و جدید خود موفق به ثبت یک جرقه شبیه برج ایفل بر سطح خورشید شده است.

گوران استراند چندی پیش حین تصویربرداری از خورشید در حیاط خانه‌اش در سوئد، متوجه شکل‌گیری یک جرقه با حالتی عجیب و آشنا بر روی این ستاره شد.

اگرچه این نسخه خورشیدی از شباهت زیادی به برج ایفل در فرانسه برخوردار است، اما در حقیقت یک رشته خورشیدی است. این رشته‌ها، حلقه‌هایی از گاز یونیزه هستند که از سطح خورشید به فضا منتشر می‌شوند.

 

اخبار,اخبارعلمی,تصویربرداری از خورشید

جالب اینجاست که نخستین رصد این گونه رشته‌ها در سال 1733 نیز توسط یک ستاره‌شناس سوئدی صورت گرفته بود.

رشته‌های خورشیدی می‌توانند نمایش‌های زیبایی را به تصویر بکشند و اغلب بسیار عظیم هستند. در این تصاویر، برای نمایش مقیاس رشته‌ها، زمین در کنار خورشید قرار گرفته است.

استراند برای ثبت این تصویر، هزاران عکس از خورشید را ثبت کرده و 300 نمونه از بهترین‌های آن‌ها را برای دستیابی به واضحترین تصویر از رشته خورشیدی در کنار هم قرار داده است.

عکاسان و ستاره‌شناسان برای دستیابی به جزئیات خورشید از فیلترهایی مانند نوع خاصی موسوم به فیلترهای هیدروژن آلفا برای ثبت نمایی غنی از سطح خورشید استفاده می‌کنند. این فیلترها با مسدود کردن بیشتر سایر انواع طول موجهای نور کار کرده و تنها مقدار کوچکی از نور از آن‌ها عبور می‌کند.

منابع » بیتوته »  اخبار علمی  –  ایسنا »

بدون دیدگاه دسته‌بندی : اخبار

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...